China Silk Screen Squeegee factory and manufacturers | Jiamei

Kruajtëse Blade 90 durometer - 6 'Roll

Përshkrim i shkurtër:

Kruajtëse Blade 90 durometer - 6 'Roll është me cilësi të lartë, kruajtëse tretës rezistente dhe të gjata që zgjasin për industrinë e shtypjen ekran. Squeegees tona janë bërë nga elastomers të lartë klasën poliuretani, të bëra për të zgjasë më shumë se shumica e squeegees tjera.


 • Kruajtëse Size: 50 * 9mm
 • Length: 72 inç per roll
 • Trashësi: 375" (9.5mm)=3/8 Width: (50mm)= 2 Inch
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Kruajtëse Blade 90 durometer - 6 'Roll

  1

  Kruajtëse Blade 90 durometer - 6 'Roll është me cilësi të lartë, kruajtëse tretës rezistente dhe të gjata që zgjasin për industrinë e shtypjen ekran. Squeegees tona janë bërë nga elastomers të lartë klasën poliuretani, të bëra për të zgjasë më shumë se shumica e squeegees tjera.

  Squeegees tona janë të qëndrueshme me tehe të qetë dhe uniformitetin e edges. uniformitetin dhe edges qetë të lejojë për një shtresë seamless të bojës. kjo është arsyeja pse skajet e kruajtëse duhet të jenë të mprehtë dhe të përcaktuara mirë, pa defekte. Për më tepër, kruajtëse e tona janë shumë rezistente tretës, kjo nuk do të zbutur ose dëmtim, kur zhytur në pastrues tretës.

  specifikimet:

  një roll ka 72 inç e kruajtëse

  specifikimet: Trashësia: 0,375 "(9.5mm) = 3/8 Gjerësia: (50mm) = 2 inch

  2

  Durometer është matja e fortësisë së kruajtëse gome. durometer lartë, 90, është përdorur për industrinë grafike, sidomos nga printera shishe. printera tekstilit kryesisht përdorin 70 durometer- disa printera mund të preferojnë 60 ose 80 Duro. durometer ulët kruajtëse më shumë ngjyrë mund të jetë shtyrë për në pëlhurë, kështu që nëse ju dëshironi të aplikoni më shumë bojë për mbulimin më të mirë, ose në qoftë se ju jeni shtypjen duhmë ose xhel, ju mund të përdorni 50 ose 60 durometers.

  3

  shtypjen kruajtëse vjen në forma të ndryshme, të tilla si buzë të drejtë, e rrumbullakët (hundë bull) ose pjerrët dopio (beveled buzë të vijë edhe në kënde të ndryshme). kruajtëse pjerrët është përdorur nga printera shishe ose shtypjen e vështirë sipërfaqe. ka printera tekstilit që përdorin buzë pjerrët për shtypjen e tekstilit gjobë.

  Paketimi & anijeve

  微 信 截图 _20190522161437


 • Previous:
 • Next:

 • Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne