China Screen Printing Drying Oven factory and manufacturers | Jiamei

Furra për tharje të printimit në ekran

Përshkrim i shkurtër:

Makinë është pajisje e rëndësishme në pjatë-marrje,

ajo është përdorur për të thatë pjatë ekran pas emulsion të veshura ose pas pjatë ekran larëse.


 • Modeli JM-DO-2
 • Tray: 5 copë
 • Zona e punës Max: 120 * 90cm
 • Max temperatura: 75 gradë
 • Voltage: 220V
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Screen tharje kabineti
  Emri: ekran tharje kabinetit
  Model: JM-DO-2
  Parametri:


  1. Tray: 5 copë
  2. Zona e punës Max: 120 * 90cm
  3. Max temperature: 75 gradë
  4. Voltage: 220V
  5. Fuqia: 2000w
  6. Pesha: 120 kg
  7. Madhësia Paketa: 124 * 96 * 120cm

  Feature:                                                                         

  1. Inteligjente temp sistem kontrollin. temp e tij mund të rregullohen në përputhje me rezistencë për ngrohje e rrjetë ekran. Kur dhomë temp është 77 ℉ (25 ℃), temp më të lartë mund të arrijë 172 ℉ (78 ℃).
  2. brenda instaluar tifoz axial rrjedhjes bën ajrit të nxehtë në qarkullim, e cila garanton një temp të barabartë në kabinetin dhe mund të përmirësojë efikasitetin tharje ndërkohë. fan rrjedha axial (përdoret posaçërisht për pajisje të mëdha kompjuterike) mund të përdoren normalisht për rreth 20.000 orë. Kjo zakonisht merr 2-4 minuta për të mirë thatë ekranet të veshura me emulsioni dritëndieshëm.
  3. Ajo miraton hierarkike (100 nivelet) sistem temp-rregullimi; Përdoruesit mund të rregullojë temp sipas temperaturën e ambientit dhe materiale të ndryshme. Ajo mund të veprojë në përputhje me set temp kohën tuaj të ardhshëm për shkak të funksionit të saj automatike memorizimin.
  4. Ajo është e veshur tërësisht pa gërryerje dhe dandification. Lloji sirtar është fleksibël, por të përsosur të shtrënguar. Të gjitha llojet e ekraneve mund të vendoset dhe të zhvendoset kategorikisht me anë të shtypura deri në garantuar shtresa ngjitës qetë.
  5. Pllakat ngrohje janë miratuar rinj teh dhe njësi lloji, me dopio-ngrohje, fuqi të ulët dhe efikasitet të lartë të ngrohjes. Në të njëjtën kohë, ajo garanton temperaturën e makinës, edhe për ta bërë temperaturën e çdo kat edhe dhe të saktë.
  6. Fuqia totale është 800W.compared me kabinetin tradicionale 3000-8000W, kjo makinë mund të ruajtur energjinë e 70-90%.
  7. Ndërtuar nga katër shtresa të kabineteve, 4 korniza nën 25 "X21" (64 × 53) mund të mbahen në të njëjtën kohë, duke kursyer kohë, përmirësimin e efikasitetit.
  8. anët e brendshme dhe të gjitha miraton spërkatje elektrostatike, opinion profesional, të lehtë për të pastruar dhe nuk ka ndryshk.

  Feature:                                                                              

  1. kontrollues inteligjente temperatura, temperatura mund të rregullohen lirshëm, max. temperatura është 75C.
  2. Kjo është kabineti i zgjuar është i vulosjes së mirë
  3. Miratimi i pjatë ri të ngrohjes me funksionin e dyfishtë të ngrohjes, më shumë efikasitet
  4. pjatë me cilësi të lartë për të bërë temperatura e çdo tabaka edhe dhe korrekte.

  Aplikimi:                                                                       
  Makinë është pajisje e rëndësishme në pjatë-marrje,
  ajo është përdorur për të thatë pjatë ekran pas emulsion të veshura ose pas pjatë ekran larëse.
  Instructions                                                                       
  1. Turn on the switch; then the machine will indicate “F000” and the air fan works automatically.
  2. Press “+” until to “F070’
  3. Place thermometer probe on the third drawer; Check the temp after five minutes.
  4. If the temp is not right in your need, you can press “+” or “-” to increase or reduce 10 grades; Awaiting five minutes then check the temp.
  5. After adjusting the available temp, the machine will automatically save and memory your set data.
  6. It is normal that the “F” or “O” displays alternately when the machine is working.
  Reference data: When the room temperature is 77F (25C) or so, close and seal all drawers, ten minutes later after you have set, the temp indicates—
  1. Set “F050”, the temp is about 93F (34C)
  2. Set “F060”, the temp is about 104F (40C)
  3. Set “F070”, the temp is about 115F (46C)
  4. Set “F080”, the temp is about 126F (52C)
  5. Set “F090”, the temp is about 140F (60C)
  6. Set “F100”, the temp is about 167F (75C)


 • Previous:
 • Next:

 • Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne