China Single Durometer Screen Printing Squeegee factory and manufacturers | Jiamei

Screen Printing Squeegee Blades -AM series 50*10mm

Përshkrim i shkurtër:

Rubber kruajtëse është me cilësi të lartë, kruajtëse tretës rezistente dhe të gjata që zgjasin për industrinë e shtypjen ekran. Squeegees tona janë bërë nga Elastomers të lartë klasën poliuretani, të bëra për të zgjasë më shumë se shumica e squeegees tjera.


 • Model number: JM-02-AM5010
 • Width: 50MM
 • Trashësi: 10MM
 • Length: 4m/roll
 • Lloji: AM
 • Hardness: 50 55 60 65 70 75 80 85 90A
 • Ngjyra: red,green or customized
 • Formë: square V-shape Round
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Type:AM serious

  Size:50*10MM

  Length:4m

  Color:can be customized

  Available Shapes:Square,round,V-shape

  Hardness:50A  55A  60A  65A  70A  75A  80A  85A  90A 95A

  12

  13

  PRODUCT SPECIFICATION

  AS  :Resistant to water-based inks,it’s your ideal choice for t-shirt printing,textile printing when using common screen inks.

  AM :Compatible with most UV inks,with high solvent&abrasion resistance.Suitable for printing textiles,packing,advertising,glass,ceramics,etc.

  AQ  :Imported raw material with super resistance to abrasion and high resistance to chemicals.Widely used in PCB,CD printing and other electronic industry.

  AD : With super solvent resistant and excellent abrasion resistance,longer service life.Used in touch screens,solar cells,electrodes,etc.for high precision jobs.

  Hardness Introduction
  fortësi
  50,55,60
  Medium
  65,70,75
  Hard
  80,85
  super hard
  90
  Triple soft
  65/90/65,60/90/60
  medium Triple
  75/90/75

  Standard size: 25x5mm,25x7mm,35x5mm,35x7mm,40x7mm,40x9mm,50x7mm,50x8mm,50×9,50x10mm,etc.

  Length: 1000mm, 2000mm, 144 "(3660mm) / si kërkesën tuaj

  Gjerësia: 25 mm-100mm

  Trashësia: 10mm 5mm-

  Zahmet: 50-90A

  Ngjyra standarde: verdhë, blu, të bardhë, të kuqe, kafe, etj e gjelbër, në dispozicion për kërkesën tuaj

  type Blade: katrore, rrumbullakosura dhe V-prerë profilet, etj.

  刀口

  Squeegee Storage

  1.The squeegees should be laid flat when stored in the warehouse. Do not roll them up.
  2. After opening the whole scraper, it should be placed for 24 hours to make it smooth before use.
  3.When storing the squeegee without removing the handle, the squeegee should be turned up. The squeegee should not touch any object.
  4 storage squeegee temperature should be in 20℃~25℃ dry environment, away from the ink, because squeezer can absorb water and solvent in the air.

  Përdorimi i produktit

  15

  Packing & Shipping

  14

  微信图片_20170619101325


 • Previous:
 • Next:

 • Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne