Кина UV DTF AB FILM фабрика и производители | Џиамеи

UV DTF AB FILM A3 DTF Филмски листови за домашни миленици

Краток опис:

УВ-АБ е вид на проѕирен паста материјал,

може да се каже дека е филм за ладно ламинација,

филм за ладен пренос кој може да се залепи на кој било материјал.

 

 

 


 • Име на производ: UV DTF PET филм
 • Марка: JM-UV AB Film
 • Материјал: ПЕТ филм
 • Употреба: Филм за печатење
 • Транспарентност: Транспарентна
 • Големина: А3/А4 големина
 • детали за производот

  Тагови производ

  УВ ДТФ АБ ФИЛМПринцип на работа на UV-AB филм

  1. УВ филмот е активен слободен радикал или јонска група генерирана со додавање на фотоиницијатор или фотосензибилизатор на специјално формулирана смола и преку апсорпција на УВ и стврднување на светлина преку УВ опрема.

  2. Ги претвора УВ облогите, мастилата, лепилата (смоли) итн. од течни во цврсти за неколку секунди со иницирање на полимеризација, вкрстено поврзување и реакции на калемење.

  Име на производ UV DTF PET филм
  Бренд JM-UV AB филм
  материјал Филм за PET
  Употреба Филм за печатење
  Транспарентност Транспарентен
  MOQ 200 ЕЕЗ
  Големина Големина А3/А4
  Квалитет Одлично

  应用

  Карактеристики на UV-AB

  1. Висока транспарентност, густа, самолеплива, тврда, отпорна на гребење, отпорна на високи температури, долготрајна, не бледнее, не пожолтува и отпорна на УВ.

  2. Заштита на животната средина, водоотпорна и отпорна на абење, шарена, добра 3D текстура, едноставна работа, лесна за залепување, може да залепите било каков материјал (освен ткаенината)

  Употреба на UV AB FILM

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас