China Polyurethane Pu Squeegee Scraper Blade Screen Squeegee factory and manufacturers | Jiamei

Гумен Блејд 60 дурометар - 6 'Roll

Краток опис:

Гумен Блејд 60 дурометар - 6 'Roll е со висок квалитет, отпорни и долго растворувач траен гумен за индустријата на печатење на екран. нашите squeegees се направени од врвот одделение полиуретански еластомер, направени за да трае подолго отколку повеќето други squeegees.


 • Гумен Големина: 50 * 9mm
 • Должина: 72 инчи на ролна
 • Дебелина: 0,375 "(9.5mm) = 3/8 Ширина: (50mm) = 2 Inch
 • детали за производот

  Тагови производ

  Гумен Блејд 60 дурометар - 6 'Roll

  1

  Гумен Блејд 60 дурометар - 6 'Roll е со висок квалитет, отпорни и долго растворувач траен гумен за индустријата на печатење на екран. нашите squeegees се направени од врвот одделение полиуретански еластомер, направени за да трае подолго отколку повеќето други squeegees.

  Нашите squeegees се трајни со мазни рабови и единството на рабовите. на единството и мазни рабови се овозможи лесна слој на мастило. тоа е причината зошто на рабовите на гумен мора да биде остар и добро дефинирани, без дефекти. Освен тоа, нашиот гумен се исклучително отпорни на растворувач-тоа не омекне или оштетување кога натопена во средства за чистење растворувач.

  спецификации:

  една ролна има 72 инчи на гумен

  СПЕЦИФИКАЦИЈА: Дебелина: 0,375 "(9.5mm) = 3/8 Ширина: (50mm) = 2 Inch

  2

  Дурометар е мерење на цврстина на гума гумен. повисоки дурометар, 90, се користи за графичката индустрија, особено од шише принтери. текстил принтери најчесто го користат 70 durometer- некои печатари може да се претпочитаат 60 или 80 Дуро. долниот дурометар гумен на повеќе мастило може да се турка кон ткаенина, па ако сакате да ги примените повеќе мастило за подобра покриеност или ако печатите здив или гел, може да се користи 50 или 60 durometers.

  3

  печатење гумен доаѓа во различни форми, како што се прав раб, круг (бик носот) или двоен наклон (beveled работ, исто така, доаѓаат во различни агли). откос гумен се користи од шише печатари или тврда површина печатење. постојат текстил печатачи кои користат наклон работ за фино текстилни печатење.

  Пакување и превозот

  微 信 截图 _20190522161437


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас