China Screen Printing Screen Rack factory and manufacturers | Jiamei

Решетка за печатење на екран

Краток опис:

А удобен, простор за заштеда, protable и монтажни уред. Изградени од алуминиум со riveted и заварени reainforcement. Дури и растојанието помеѓу екрани значи еднакви услови за време на сушење и складирање.


 • Број на модел: JM-DR-1A
 • Материјали: Изграден на алуминиум
 • Слој простор: 2 "/ 5cm
 • Погодно за големината на рамката: 20 20 "x 24" или 23 "x 31" екрани
 • Пакување големина: 154 * 61 * 10cm
 • Тежина: 23kg
 • детали за производот

  Тагови производ

  екранот рамка решетката

  А удобен, простор за заштеда, protable и монтажни уред. Изградени од алуминиум со riveted и заварени reainforcement. Дури и растојанието помеѓу екрани значи еднакви услови за време на сушење и складирање.
  Примена:
  Dry screens/frames
  Store screens/frames
  Transport screens/frames
  карактеристики:
  Изграден на алуминиум
  Heavy-duty casters
  Apart height:2”/5cm
  Stores 20 20″ x 24″ or 23″ x 31″ screens
  package size:154*61*10cm
  weight:23kg

  ç½ ?? æ¡ æ ?? ?? ?? ¶å од


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас