China Plastic Spatula factory and manufacturers | Jiamei

Пластична шпатула

Краток опис:

Spatulas мастило се клучна алатка за вкупната профитабилност со одржување на дистрибуција мастило чиста, лесно и брзо


 • Број на модел: JM-13B
 • color: yellow,white,blue,red, black
 • material: plastic
 • blade length: 120mm
 • детали за производот

  Тагови производ

  пластични шпатула

  мастило Spatulas се клучна алатка за вкупната профитабилност со одржување на дистрибуција мастило чист, лесен и флексибилен сечилото fast.A овозможува лесна апликација мастило на екранот прават одредени количества многу полесно да се справат. Совршен за мешање мастила plasmagel и боја, исчисти мастило од екранот и гумен.

  Ова шпатула е специјално се користат за да ги избрише со мастило. Исто така, да се користи за мастило во боја мешање и одземање

  35

  Примена

  36

  спецификација

  blade length
  (mm)
  width
  (mm)
  handle
  (mm)
  color
  120
  70
  150
  red,yellow,black,blue

  * plastic material

  * various color

  * Smooth surface, strong elasticity

  * Beautiful appearance

  未标题-2

  Main Feature

  未标题-3


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас