Кина A3 PET филм за пакување DTF Филм за печатач за фабрика за печатење DTF и производители | Џиамеи

DTF Film A3 Pet Film for DTF Printing

Краток опис:

Флуентност на печатење
Висока густина на бои, широк спектар на бои
Погоден со различни материјали.
Може да се пере и издржлив
Еколошки

 • Име на производ: DTF Transfer Film / DTF Film
 • Име на брендот: JM-DTFP-A3S
 • Материјал: ПЕТ
 • Примена: Облека
 • Тип: Пренос на топлина
 • Употреба: Филм за печатење
 • Карактеристика: Растворлив во вода
 • Поддршка за мастило: мастила со пигмент DTF
 • Големина: 30cm*100m, 42cm*100m, 60cm*100m
 • детали за производот

  Тагови производ

   

  * DTF филмот треба да се печати со DTF мастила и DTF прав

  * Печатењето треба да се ЛУРА по процесот на пренос на топлина

  * За употреба на памук, полиестер, мешавини 50/50, кожа, спандекс и многу повеќе.

  * Може да се користи на темна и светла ткаенина.

  * Одлично меко чувство за раце

  * Добро истегнување и издржливост
  Име на производ DTF трансфер филм / DTF филм
  Име на брендот JM-DTFP-A3S
  материјал МИЛЕНИК
  Примена Облека
  Тип Пренос на топлина
  Употреба Филм за печатење
  функција Растворливо во вода
  Поддршка за мастило Мастила со пигмент DTF
  Големина 30cm*100m, 42cm*100m, 60cm*100m
  Филм за печатење DTF / Филм за пренос на DTF
   

  PET филм, исто така наречен DTF филм за директен пренос, кој е нова технологија за пренос на топлина на маички-дигитален офсет пренос на топлина, можете да го користите нашиот DTF печатач за слободно да ја испечатите дизајнираната шема на обложениот PET филм, а потоа да ја покриете испечатената шема на маицата со прашина и испечете ја шарата за да се стопи прашокот, а потоа префрлете ја на разни бои од чист памук или измешана ткаенина од памук-полиестер, памучно платно и други производи со машина за пренос на топлина или електрично железо. Може да се користи за персонализирани маици, тимска облека, работна облека, рекламни кошули, дресови, чанти и други полиња. Пренесената слика има задржување на бојата и отпорност на повеќекратно перење.

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас