China Screen Printing washing tank factory and manufacturers | Jiamei

Резервоар за перење за печатење на екран

Краток опис:

Одмивање кабина е од суштинско значење за одржување на ефикасна подготовка на екран печатење и враќање соба. Правилно отстранување на мастило, хемикалии и емулзија нуспроизводи е критична. цврсти отпад имаат потенцијал да го уништи водовод и септички системи и имаат штетно влијание врз животната средина.

исперат машина екранот матрицата се користи за перење матрици пред обработка изложеност или развој на матрици по обработката на експозицијата, исто така, се користи за чистење на мастила на stencilsafter печатење.


 • Број на модел: JM-WT-1
 • Перење област: 100x120cm
 • Материјал: нерѓосувачки челик
 • Тежина: 110 кг
 • Пакување Големина: 160x110x55cm
 • детали за производот

  Тагови производ

  перење резервоарот

  Model:JM-WT-1

  спецификација:

  1.Material: нерѓосувачки челик

  2.Washing aa:120x100cm

  3. тежина: 110kg

  4.Packing: извоз пакување стандард картонска кутија

  5.Packing Должина: 160x110x55cm V: 1.0m³

  6.Free едноставен пиштол за перење

  图片 6

  Model:JM-WT-A1

  спецификација

  1.Material: нерѓосувачки челик

  2.Washing area:120x100cm

  3. тежина: 110kg

  4.Packing: извоз пакување стандард картонска кутија

  5.Packing Должина: 160x110x55cm V: 1.0m³

  6. Со LED светло и едноставен пиштол

  Model:JM-WT-A2

  图片 9

  спецификација

  1.Material: нерѓосувачки челик

  2.Washing area:120x100cm

  3. Тежина: 135 килограми

  4.Packing: извоз пакување стандард картонска кутија

  5.Packing Должина: 160x110x55cm V: 1.0m³

  6. Со LED светло и силна перење пиштол

  图片 7 图片 8


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас