China Screen Printing IR Flash Dryer with Temperature Controller factory and manufacturers | Jiamei

Screen Printing IR Flash Dryer with Temperature Controller

Краток опис:

Прилагодете го прекинувачот на назад да се направи 2,4 или 6 светилки работи во исто време.

Прилог вентилатор, се зголеми за 20% -30% ефикасност.

Брзо време блиц и многу дури и греење.


 • Модел: JM-DR-2B
 • Греење Површина: 20 "x24" (500x600mm)
 • Напојување: 220V/50HZ 3600W
 • Температура: 0-250 степен
 • детали за производот

  Тагови производ

  флеш Фен
  Model: JM-DR-2B
  Параметар: * Греење Површина: 20 "x24" (500x600mm) * кат Површина за греење Минимална Висина: 28inch * кат Површина за греење Максимална висина: 48inch * Power Supply: 220V/50HZ 3600W* IR сијалица: 6 парчиња* Екран нерѓосувачки челик опфаќа елемент 360 степени   вртливата глава* Температура до 250 степенPS, Две слободни светилки се заменети бесплатно.Прилагодете го прекинувачот на назад да се направи 2,4 или 6 светилки работи во исто време.Прилог вентилатор, се зголеми за 20% -30% ефикасност.

  Брзо време блиц и многу дури и греење.

  Пакување: 1 силна картонска кутија (57 * 94 * 29mm) Обем: 0.16m³ Бруто Тежина: 30 кг

  1- (4) 1- (1) 


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас