China Screen Printing Drying Oven factory and manufacturers | Jiamei

Печка за сушење на екран

Краток опис:

Машината е важно опрема во плоча одлуки,

таа се користи за сува плоча на екранот по емулзија обложени или по миење екран плоча.


 • Модел: JM-DO-2
 • Фах: 5 парчиња
 • Максимален работен простор: 120 * 90см
 • Макс температура: 75 степен
 • Напон: 220V
 • детали за производот

  Тагови производ

  Екран сушење кабинет
  Име: екран сушење кабинет
  модел: JM-DO-2
  Параметар:


  1. Фах: 5 парчиња
  2. Максимален работен простор: 120 * 90см
  3. Максимална температура: 75 степен
  4. Напон: 220V
  5. Моќност: 2000W
  6. Тежина: 120 килограми
  7. Пакет големина: 124 * 96 * 120cm

  Тема:                                                                         

  1. Интелигентен температура контролирање систем. Нејзината температура може да се прилагоди според отпорност на топлина на екран мрежа. Кога temp собата е 77 ℉ (25 ℃), нејзината највисока температура може да достигне 172 ℉ (78 ℃).
  2. аксијален вентилатор внатре инсталиран проток прави топол воздух во оптек, со кои се гарантира еднаков temp во кабинет и да се подобри ефикасноста на сушење во меѓувреме. Вентилаторот на аксијален проток (специјално се користат за големи компјутерска опрема) нормално може да се користи за околу 20.000 часа. Тоа обично трае 2-4 минути да се исуши и екраните обложени со фотосензитивни емулзија.
  3. Таа прифаќа хиерархиски (100 нивоа) temp-прилагодување на системот; корисниците може да се прилагоди според Темп собна температура и различни материјали. Тоа може да работат во согласност со вашиот сет temp следниот пат поради автоматска функција меморирање.
  4. Тоа е целосно обложени без корозија и dandification. тип фиока е флексибилен, но совршено тесни. Сите видови на екрани може да се стави и се пресели категорично со печатената страна нагоре за да се гарантира лепило слој мазна.
  5. плочи за греење се донесени најновите ножот и единица тип, со двојно топлина, ниска моќност и висока ефикасност на топлина. Во исто време, тој го гарантира температурата на машината дури и да се направи на температурата на секој кат, па дури и точни.
  6. Вкупна моќност е 800W.compared со традиционалните 3000-8000W кабинет, оваа машина може да се спаси моќта 70-90%.
  7. Изградена од страна на четири слоеви на кабинети, 4 рамки под 25 "x21" (64 × 53) може да се одржи во исто време, заштеда на време, подобрување на ефикасноста.
  8. Внатрешниот и од сите страни донесува електростатско прскање, професионален изглед, лесно да се чисти и не 'рѓа.

  Тема:                                                                              

  1. Интелигентна контролор на температура, температурата може да се прилагоди слободно, макс. температурата е 75C.
  2. Тоа е паметен кабинет е на добар запечатување
  3. Донесување на најновите топлина плоча со двојно функција топлина, поголема ефикасност
  4. Висок квалитет на плочата за да се направи на температурата на секоја лента дури и точни.

  Примена:                                                                       
  Машината е важен опрема во плоча одлуки,
  што се користи за да се исуши плоча на екранот по емулзија обложени или по миење екран плоча.
  Instructions                                                                       
  1. Turn on the switch; then the machine will indicate “F000” and the air fan works automatically.
  2. Press “+” until to “F070’
  3. Place thermometer probe on the third drawer; Check the temp after five minutes.
  4. If the temp is not right in your need, you can press “+” or “-” to increase or reduce 10 grades; Awaiting five minutes then check the temp.
  5. After adjusting the available temp, the machine will automatically save and memory your set data.
  6. It is normal that the “F” or “O” displays alternately when the machine is working.
  Reference data: When the room temperature is 77F (25C) or so, close and seal all drawers, ten minutes later after you have set, the temp indicates—
  1. Set “F050”, the temp is about 93F (34C)
  2. Set “F060”, the temp is about 104F (40C)
  3. Set “F070”, the temp is about 115F (46C)
  4. Set “F080”, the temp is about 126F (52C)
  5. Set “F090”, the temp is about 140F (60C)
  6. Set “F100”, the temp is about 167F (75C)


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас